Tuğgeneral Purdestan: Amerika çaresizlikten masaya oturdu

  • 11 Ekim 2015
  • 950 kez görüntülendi.
Tuğgeneral Purdestan: Amerika çaresizlikten masaya oturdu

Bu sabahki kara kuvvetlerinin sabah ictimai töreninde konuşan İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmedrıza Purdestan,  Tuğgeneral Şehit Hüseyin Hemedani’nin şehadeti dolayısıyla Dünya Müslümanları Rehberi, silahlı kuvvetlerinin ailesi ve saygıdeğer İran milletine başsağlılığı diledi.

Purdestan, konuşmasının bir bölümünde Amerika ve İran arasında yapılan en son müzakerelere işaret ederek, Amerika’nın çaresizlikten dolayı İran ile müzakere masasına oturduğunu ifade etti.

İran Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı, güçlü oldukları dolaysıyla müzakere masasına oturamayan Amerika’nın, iç güvenliksizliği dolaysıyla esef verici bir dönemde yaşamakta olduğunu, bu ülkenin bir gün yıkılmasına şaşırmamak gerektiğini konuşmasına ekledi.

Amerika’nın İran’a yönelik tehditleri geleceğe yatırım yapmak niteliğinde olduğunun altını çizen Purdestan, İran’da etkili olmak için ümitsizliğe kapılan Amerika’ya İranlı yeni genç nesilin artık kanmayacağını kaydetti.

Purdestan, kutsal savunmada da olduğu gibi, her çeşit tehdide karşı hazırlıklı olduklarını ve bu konuyu saygıdeğer Ordu Genel Komutanı İmam Ayetullah Hamanei’ye bildirdiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.