Tümgeneral Bakıri: Filistin ve Kudüs ülküsü yok olmaz

  • 30 Mayıs 2019
  • 368 kez görüntülendi.
Tümgeneral Bakıri: Filistin ve Kudüs ülküsü yok olmaz

İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı General Muhammed Bakıri, Filistin ve Kudüs ülküsünün yok olmayacağını söyledi.

Kudüs Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Bakıri, İran halkından Dünya Kudüs Günü yürüyüşlerine katılmalarını isteyerek, ‘’Filistin ve Kudüs ülküsü yok olmayacaktır ve Allah’ın vaat ettiği gibi Filistinliler iktidarla, bağımsız bir şekilde yurtlarına döneceklerdir. ‘’ dedi.

Tümgeneral Bakıri, mesajında İslam ümmetinin Kudüs Günü yürüyüşlerinin, mazlum Filistin milleti ile birlikteliğe ve çocuk katili Siyonist rejimle onun destekçilerini kınama hareketine dönüşerek, Filistin’i mahvederek Yüz Yılın Anlaşması hayalinin de Büyük İsrail ve Büyük Batı Asya (Ortadoğu) hayalleri gibi yok olmasına vesile olacağını söyledi.

Bu arada İran devrim muhafızları ordusu da, yayınladığı bildiride, İran İslam Cumhuriyetinin kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin Ramazan ayının son cumasını Filistin ülküsüne destek için Dünya Kudüs Günü ilan etmesinin siyonizme ve ırkçı rejimin destekçilerine ağır darbe indirdiğini onların bölgedeki şom emellerinin gerçekleşmesi konusunda onları kaygıya düşürdüğünü bildirdi.

Bildiride, terör rejimi ve hamilerinin bölgedeki siyasetlerine karşı tek etkili yolun ‘direniş ve mücadele’ olduğuna yer verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.