Tümgeneral Safevi: Tuğgeneral Hemedani, Direniş Ekseni’nde büyük şahsiyetti

  • 10 Ekim 2015
  • 755 kez görüntülendi.
Tümgeneral Safevi: Tuğgeneral Hemedani, Direniş Ekseni’nde büyük şahsiyetti

İmam Hamaney’in Başdanışmanı Tümgeneral Safevi İran’ın Çaharmahal ve Behtiyari Eyaleti’nde yaptığı konuşmada Tuğgeneral Hemedani’den bahsetti.

Tümgeneral Safevi buradaki konuşmasında İran’ın Suriye’deki yüksek düzeyli askeri danışmanı olan Tuğgeneral Hemedani’nin şehit düşmesinden dolayı İmam Ayetullah Hamanei ve İran halkına başsağlığı diledi.

Tuğgeneral Hemedani’nin yiğit ve cesur bir komutan olarak Suriye’de İran’ın yüksek rütbeli askeri danışmanı olduğunu belirten Tümgeneral Safevi “Tuğgeneral Hemedani Suriye halkını teröristler ve IŞİD canilerinden kurtarmak için anlatılması mümkün olmayan değerli hizmetlerde bulundu” diye vurguladı.

Şehit Hemedani’nin komutanlık yaptığı dönemdeki üstün özelliklerine değinen Tümgeneral Safevi “Tuğgeneral Hemedani Tahran’ın Muhammed Resulullah Birliği’nin komutanlığını yaptığı sırada güçlü, halkçı ve halkını seven bir komutandı” açıklamasında bulundu.

Amerika ve Siyonistler’in tekfirci grupları ortaya çıkarmadaki niyetlerine işaret eden Tümgeneral Safevi “Amerika, İngiltere ve Siyonistler’in kurduğu terör örgütleri tarafından başlatılan vekalet savaşları İslam ülkelerini parçalayıp güvensiz kılmak için yapılmaktadır” diye açıkladı.

Suriye devleti ve halkının tekfirci teröristlere karşı koyuşlarını dile getiren Tümgeneral Safevi, Suriye halkının bugüne kadar 250 bin kurban verdiğini ve İran, Irak ve Hizbullah’ın onlara yardım ettiğini aktardı.

İran’ın tekfirci teröristlere karşı cephedeki rolüne de değinen Tümgeneral Safevi “İran’ın tekfirci teröristlere karşı yaptığı danışmanlık hizmeti devam edecektir” vurgulamasında bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com