Velayeti: ABD, IŞİD’i kurduğunu itiraf etti

  • 10 Şubat 2015
  • 1.031 kez görüntülendi.
Velayeti: ABD, IŞİD’i kurduğunu itiraf etti

İmam Ali Hamaney’in Uluslar arası Danışmanı Ali Ekber Velayeti, ABD Eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’un, Washington’un terör örgütü IŞİD’in kurulmasına sebebiyet verdiğini itiraf ettiğini duyurdu.
İran İslam İnkılabı zaferinin 36. yıldönümü etkinlikler çerçevesinde düzenlenen Yabancı Konuklar ile istişare konferansında konuşan İran Nizam Maslahatını Belirleme Konseyi Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı ve Ayetullah Seyyid İmam Ali Hamanei’nin Uluslararası Danışmanı Ali Ekber Velayati, Amerika’nın IŞİD gibi terör örgütlerinin oluşumuna neden olduğunu itiraf ettiğine işaretle, ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’un, geçtiğimiz günlerde Amerika’nın IŞİD’ın oluşumuna neden olduğunu ve bu terör örgütleri kullanarak, İslam’ı karalamak istediğini itiraf ettiğini hatırlattı.
İslam İnkılabı Rehberi Danışmanı, tekfiri ve terörist örgütlerin, Kuran-ı Kerim’de belirtilen Münafıkların tüm özelliklerine sahip olduklarını, görünürde Müslüman bu örgütün, küçücük çocukların kafalarını kestiklerini belirtti.
Velayeti, İran İslam İnkılabı’nın tamamen İslami öğretiler üzerine kurulduğunu belirterek, devrimin en önemli sloganlarından biri olan “Batı’ya hayır, Doğu’ya hayır”a dikkat çekti, ve “Bu slogan, hem Batılı ve hem Doğulu güçler karşısında durmak gerektiğini vurguluyor. O dönemlerde hiç kimse bu sloganı atmaya cesaret edemezken, Rahmetli İmam Humeyni savaş döneminde bile bu ilkelerinden asla vazgeçmedi. İslami öğretilerde, hiçbir kâfirin Müslümanlara hüküm sürmesine razı olmamamız gerektiğini buyuruyor” dedi.
Velayati sözlerinin devamında ise İslam dünyası ve 3. dünyada “İslam üzerine kurulu ilk ve tek devrimin, İran İslam Devrimi olduğunu söyleyebilirim. Başarıya ulaşan ve ilerleyebilen tek devrim, İran İslam Devrimi olmuştur ve batı veya doğuya bağlı tüm devrimler de yok olmuşlardır” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.