Zarif: ‘B’ takımının yarısı Irak’ta faciaya neden olan savaşın suç ortaklarıdır

  • 15 Mayıs 2019
  • 1.160 kez görüntülendi.
Zarif: ‘B’ takımının yarısı Irak’ta faciaya neden olan savaşın suç ortaklarıdır

İran İslam Cumhuriyeti dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, (Amerikan başkanı Trump’ın) ‘B’ takımının yarısı Irak’ta savaşa neden olan suç ortakları olduğunu bildirdi.

Zarif, Amerikan ulusal güvenlik danışmanı John Bolton’un nükleer anlaşmadan çıkılmasıyla ilgili makalelerine atıfta bulunarak, ayrıca terör rejimi İsrail başbakanı Netanyahu’nun 2002 yılında Amerikan Kongresi’nde Irak’ta kitle imha silahlarının olduğuna dair tanıklık ettiğine atıfta bulundu.

İran dışişleri bakanı, şimdiki gelişmeleri geçen nisan ayında tahmin ettiğini belirterek, ”benim bu tahminim burada ileri zekalı olmamdan dolayı değil aksine B takımının küstahça Bolton’un reçetesini uygulamasındadır” dedi.

İran dışişleri bakanı, daha önce de, B takımı, (ABD ulusal güvenlik müşaviri Bolton), (ırkçı İsrail başbakanı), (Suudi rejimi veliahdtı Bin Selman) ve (BAE veliahtı Ben Zaid’in) Amerika’yı askeri bir çatışmaya çekmek ve bölgede gerginliğe neden olmak için çaba harcadıklarını bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.