Zarif, Siyonist rejimin Bercam’ı bozma çalışmaları hakkında uyarıda bulundu

  • 02 Kasım 2018
  • 734 kez görüntülendi.
Zarif, Siyonist rejimin Bercam’ı bozma çalışmaları hakkında uyarıda bulundu

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri bakanı, siyonist rejim casusluk örgütünün, Bercam nükleer anlaşmayı yok etme çalışmaları hakkında uyarıda bulundu.

Dışişleri Bakanlığı’nın bildirdiğine göre Muhammed Cevad Zarif dün siyonist rejimin İran karşıtı girişimlerinden görüntüler paylaşarak, Siyonist rejim casusluk örgütünü, İran ile imzalanan nükleer anlaşmayı yok etmeye çalışmakla suçladı.
Muhammed Cevad Zarif çarşamba akşamı da Danimarka polisinin İran asıllı Danimarkalı birinin, bu ülke topraklarında bir kişiye saldırı hazırlığında olduğuna dair temelsiz suçlamasına gösterdiği tepkide, bu iddiaların siyonist rejim casusluk örgütü tarafından İran karşıtı ” aldatıcı hareketler” olduğunu belirtti.
Bu bağlamda Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi de Danimarka hükümetinin İran karşıtı iddialarının ” garezli” olduğunu belirterek iddia edilen operasyonun İslam Cumhuriyeti’ne nispet vermenin doğru olmadığını belirtti.
Kasımi İran karşıtı iddiaların gündeme gelmesini, “bilinen düşmanın komplolarının devamı ve mevcut özel ve önemli şartlarda İran ve Avrupa arasında gelişmekte olan ilişkileri bozma bağlamında” değerlendirdi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.