800 Militan Suriye Ordusuna Teslim Oldu!

  • 19 Ocak 2015
  • 785 kez görüntülendi.
800 Militan Suriye Ordusuna Teslim Oldu!

        Şam kırsalındaki Doğu Guta’da son iki gün içerisinde Suriye ordusuna teslim olan militanların sayısının 800’e ulaştığı bildirildi.

Alınan bilgilere göre; dün gece de Suriye ordusuna 450 militanın teslim olduğunu belirterek, Suriye ordu kaynaklarının ilerleyen günlerde bu sayının daha da artabileceğini söylediğini duyurdu.

Suriye ordusunun Duma’daki kuşatma halkasını daraltması ve silahlı grupların kendi aralarındaki savaşın militanların gruplarından ayrılarak Suriye ordusuna sığınmasına neden olduğu bildiriliyor.

Suriye ordusuna teslim olan bir diğer militan da kendilerine iyi davranıldığını belirterek diğer silahlı gruplara hitaben “hepsine nasihat ediyorum durumun çözümü ve kendi iyilikleri için gelip Suriye ordusuna teslim olsunlar” dedi.

El Alem muhabiri Mazin Selmo, Duma kenti ve çevresinde şiddetli çatışmalar yaşandığını belirterek Suriye ordusunun silahlı grupların karargahına girmesinin çok riskli bir karar olduğuna dikkat çekti ve “ancak Suriye ordusu bu operasyonla binlerce sivil vatandaşın bu bölgeden çıkışını sağladı ve bunların gıda ve ilaç ihtiyaçlarını temin etti” dedi.

Haberde Suriye ordusunun Doğu Guta’daki operasyonları devam ederken, teslim olmaya meyilli militanların mensubu oldukları örgütlerinden kaçabilmeleri için gerekli şartları oluşturmaya yönelik çabaların da sürdüğü ifade edildi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.