Abbas: Direniş mücadelemize(!) devam edeceğiz

  • 10 Aralık 2014
  • 853 kez görüntülendi.
Abbas: Direniş mücadelemize(!) devam edeceğiz

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Bakan Ziyad Ebu Ayn’ın ölümüne ilişkin “Bugün halk direnişi alanındaki fedai kahramanlarından birinin şehadet haberinin şokunu yaşadık. İşgalin sona ermesi için yerleşim birimleri inşasıyla savaşmaya, direnişe ve mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Abbas, Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Yahudi Yerleşim Birimi ve Ayrım Duvarıyla Mücadele Komisyonu Başkanı Ebu Ayn’ın ölümünün ardından, Ramallah’taki Filistin Yönetim Merkezi’nde olağanüstü toplantı düzenledi.

Mahmud Abbas, “Bugün halk direnişi alanındaki fedai kahramanlarından birinin şehadet haberinin şokunu yaşadık. İşgalin sona ermesi için yerleşim birimlerin inşasıyla savaşmaya, direnişe ve mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Ebu Ayn’ın ölümünün, “gözardı edilmeyecek bir cinayet” olduğunu belirten Abbas, “Bu nedenle Filistin yönetimi, bu konuda neler yapabileceğini tartışmak için bir araya gelmiştir. Diyorum ki işlenen cinayetten sonra soruşturma, tartışma ve uygulama için Filistin yönetiminin önünde her türlü seçenek vardır” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.