Abbas Güçleri Biri Kameraman 5 Kişiyi Gözaltına Aldı…

  • 24 Şubat 2015
  • 811 kez görüntülendi.
Abbas Güçleri Biri Kameraman 5 Kişiyi Gözaltına Aldı…

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da keyfi tavırlarını ve ihlallerini sürdürürken, aralarında bir kameramanın da bulunduğu beş kişinin siyasi nedenlerle gözaltına alındığı ifade edildi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Batı Yaka teşkilatı bugün (24 Şubat Salı) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Beytlahim vilayetinde Koruyucu Güvenlik biriminin El-Aksa televizyonu kameramanı 30 yaşındaki Esyed Imarine’yi ifade vermeye davet bahanesiyle gözaltına aldığını ve Imarine’nin işgal güçlerince daha önce birkaç kez gözaltına alınan eski esirlerden olduğunu söyledi.

El-Halil vilayetinde ise Genel İstihbarat biriminin eski esir ve Filistin Politeknik Üniversitesi öğrencisi Ahmed Ebu Iyşe’yi Ra’s El-Cura bölgesinde çalıştığı işyerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Koruyucu Güvenlik biriminin de Filistinli milletvekili Halid Tafiş’in oğlu Mücahid Tafiş’i ifade vermeye davet bahanesiyle gözaltına aldığı bildirildi.

Koruyucu Güvenlik birimi ayrıca El-Halil’de El-Halil Üniversitesi girişinde bulunan El-İsra Kitabevi’ne üç kişiyi gözaltına almak için baskın düzenledi.

Görgü tanıkları, Koruyucu Güvenlik biriminin Alâ Ebu Safiyye ve Azzam En-Neccar’ı gözaltına aldığını, Emced Sidr’i ise o sırada kitabevinde bulunmadığı için gözaltına alamadığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.