Abbas Güçleri, Siyonistlerle Eş Zamanlı Olarak Direniş Hareketlerine Yönelik Baskısını Artırdı

  • 27 Temmuz 2015
  • 808 kez görüntülendi.
Abbas Güçleri, Siyonistlerle Eş Zamanlı Olarak Direniş Hareketlerine Yönelik Baskısını Artırdı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri, Batı Yaka’da başta İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderleri ve üyeleri olmak üzere direniş taraftarlarına yönelik baskılarını yoğunlaştırdı.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri, Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde düzenledikleri baskınlar sırasında Hamas üyesi 8 kişiyi gözaltına alırken, 4 kişiyi gözaltına alma girişimi de başarısız oldu.

Ramallah vilayetinde Koruyucu Güvenlik birimi eski esirlerden Hüsam Cemil El-Hasib’i Arura beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. Aynı birim, şehit Abdurrahman El-Aruri’nin oğlu Nureddin El-Aruri’yi ise evine baskın düzenleyerek gözaltına almak istedi fakat başarılı olamadı.

Nablus vilayetinde ise Koruyucu Güvenlik birimi eski esirlerden Mecdi El-Kutub’u gözaltına aldı. Aynı birimi yine Nablus’ta eski esirlerden Abdulkerim Şibaru’yu yatsı namazından çıkışta ve Ala Eş-Şubeyri’yi de evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. Belatatu’l-Beled sakinlerinden Muaz Ebu Iyşe isimli gencin de yine Koruyucu güvenlik birimi tarafından gözaltına alındığı ifade edildi.

Koruyucu Güvenlik birimi El-Halil’de ise eski esir Baha Zahide’yi evine ve Abdulkerim Ebu Iyşe’yi de işyerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. Aynı birimin Tulkerem’de de Kudüs Açık Üniversitesi öğrencilerinden Emir Nayife’yi gözaltına aldığı öğrenildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.