ABD Başkan Yardımcısı:Türkiye İle Ortak Görüşteyiz

  • 22 Kasım 2014
  • 770 kez görüntülendi.
ABD Başkan Yardımcısı:Türkiye İle Ortak Görüşteyiz

Amerika Başkan Yardımcısı Joe Biden Türkiye ziyareti öncesi önemli mesajlar verdi. “Suriye konusunda Türkiye ile görüş ayrılığımız yok” diyen Biden, Suriye’nin geleceğinde BeŞşar Esad’a yer olmadığını söyledi.

Amerika Başkan Yardımcısı Joe Biden, Türkiye ziyareti öncesi iki ülke ilişkileri ve bölge sorunlarına Amerika’nın bakışıyla ilgili açıklama yaptı.

Biden, Türkiye ile Amerika arasında Suriye konusunda görüş ayrılığı olmadığını savundu. Biden, Suriye’nin geleceğinde Beşar Esad’a yer olmadığını da söyledi. Amerika Başkan Yardımcısı, Suriye’deki muhaliflere askeri eğitim ve silah verilmesi konusunda Türkiye’nin gösterdiği çabayı memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

Biden, Amerika ile Türkiye arasındaki krizi ise reddetti, “Türkiye-Amerika ittifakı güçlü ve dayanıklıdır” dedi, iki ülke yöneticileri arasındaki dostluğu örnek verdi.

Biden, Kıbrıs’ta iki devletli federasyonu desteklediklerini, 11 Şubat bildirisinin önemli bir başlangıç olduğunu da vurguladı. Birleşmiş Milletler ve Amerika nezdinde başlayan görüşmelerde, 11 Şubat’ta ortak bildiri hazırlanmış ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarını tehlikeye atan iki devletin birleşmesi fikri benimsenmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.