ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Suriye’ye Yabancı Savaşçı Geçişinin Önünün Kesilmesi(KESİLMEMESİ) Konusunda Türkiye İle Birlikte Çalışıyoruz…

  • 14 Ocak 2015
  • 781 kez görüntülendi.
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Suriye’ye Yabancı Savaşçı Geçişinin Önünün Kesilmesi(KESİLMEMESİ) Konusunda Türkiye İle Birlikte Çalışıyoruz…

ABD Dışişleri Bakanlığı, ‘(Suriye’ye yabancı savaşçı geçişi) Yabancı savaşçıların tespit edilmesi ve bu geçişin önünün kesilmesi (KESİLMEMESİ) noktasında Türkiye ile çok yakın çalışıyoruz’ açıklamasında bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, IŞİD’e katılmak üzere Suriye’ye geçmek isteyen yabancı savaşçıların tespit edilmesi ve bu geçişin önünün kesilmesi noktasında Türkiye ile çok yakın çalıştıklarını belirtti.

Harf, günlük basın brifinginde, Suriye’ye yabancı savaşçı geçişiyle ilgili sorular üzerine, bunun çok ciddi ve zorlu bir mesele olduğuna işaret ederek, bu sınırların kontrol edilmesine katkıda bulunmak adına Türkiye ve bölgedeki diğer ülkelerle birlikte çalıştıklarına değindi.

Tüm üye ülkelere Suriye’ye yabancı savaşçı geçişini önlemeleri çağrısı yapan BM Güvenlik Konseyi kararını hatırlatan Harf, “Bu çok zorlu bir mesele. Sınırlar çok büyük ve çoğunlukla geçirgen. Dolayısıyla Türkiye ve diğerleriyle yabancı savaşçıların tespit edilmesi ve bu geçişin önünün kesilmesi noktasında birlikte çalışıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.