ABD: İsrail’in Güvenliğini Korumaya Devam Edeceğiz

  • 08 Mart 2017
  • 1.172 kez görüntülendi.
ABD: İsrail’in Güvenliğini Korumaya Devam Edeceğiz

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence bir twitter paylaşımında Beyaz Saray’da İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman ile görüşmesine ilişkin olarak Amerika’nın İsrail’in güvenliğinin korunması karşısındaki sorumluluğunun aralıksız devam edeceğini bildirdi.

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, resmi ziyaret kapsamında ilk kez ABD’ye geldi. Lieberman, mevkidaşı Jim Mattis ile görüşmenin yanı sıra ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile de görüştü.

​Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, görüşmede bölgedeki durum ile Suriye krizinin ele alındığı ve iki ülke arasındaki güvenlik ilişkileri konusunda görüş alışverişinde bulunulduğu bilgisi paylaşıldı.

Pence ve Lieberman’ın, İran ve bu ülkenin desteklediği grupların İsrail’e tehdit oluşturduğuna değinilen açıklamada, bu konuda ABD ile İsrail’in ortak tehditlerle mücadele edeceği konusunda mutabık kaldığı ifade edildi.

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis de, ülkeyi ziyaret eden İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman ile görüştü.

Görüşme sonrası ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) yapılan yazılı açıklamada, iki bakanın ABD-İsrail savunma ilişkilerini ele aldığı bildirildi.

​Lieberman’ın savunma bakanı olduktan sonra Washington’a yaptığı ilk ziyaret olduğu hatırlatılan açıklamada, Mattis’in mevkidaşına, ABD’nin ‘İsrail’in güvenliği ve nitelikli askeri vaatlerine bağlığını’ yinelediği duyuruldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.