ABD’nin Ayn El Esad üssünde dört büyük patlama meydana geldi

  • 31 Ekim 2023
  • 27 kez görüntülendi.
ABD’nin Ayn El Esad üssünde dört büyük patlama meydana geldi

Bir güvenlik kaynağı, Irak’ta Amerikan ordusunun karargahı olan Ayn El Esad üssünün dört roketle hedef alındığını bildirdi.

El Meyadin kanalının bildirdiğine göre  bir güvenlik kaynağı dün şunları söyledi: Irak’ın batısında bulunan Ayn el Esad üssü yerel saatle 18.30’da dört roketle hedef alındı.

Bazı kaynaklar Ayn el Esad üssünde de 4 büyük patlamanın duyulduğunu bildirdi.

Birkaç saat önce bilgili kaynaklar, Suriye’nin Deyrizor vilayetinin kuzeydoğusunda yer alan “Konico” petrol sahasında Amerikan askerlerinin yasadışı üssüne roket saldırıları düzenlendiğini bildirdi.

Irak İslami Direnişi bir bildiri yayınlayarak bu saldırının sorumluluğunu üstlendi. Bu gruba göre bu saldırı, hedefi vuran çok sayıda roketle gerçekleştirildi.

İşgal altındaki Filistin topraklarında savaşın yoğunlaşmasının ardından geçtiğimiz günlerde Irak ve Suriye’nin çeşitli bölgelerindeki Amerikan üslerine saldırılar düzenlendi ve bu saldırılar sonucunda onlarca Amerikan askeri yaralandı.

Direniş saldırıları, Amerikalı işgalcileri, büyükelçi ve kilit personelin ayrılmasına ek olarak, yalnızca bir hafta içinde askeri ve “sivil” personelinin üçte ikisini Irak’tan çekmeye zorladı./

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.