ABD’nin Fars Körfezi’ndeki yenilgisi; dünyanın büyük gücü iddiasındaki devlet için büyük rezalet

  • 07 Kasım 2021
  • 584 kez görüntülendi.
ABD’nin Fars Körfezi’ndeki yenilgisi; dünyanın büyük gücü iddiasındaki devlet için büyük rezalet

İran Cumhurbaşkanlığı Filistin Halkının Devrimini Destekleme Komitesi başkanı, ”Fars Körfezi’nde ABD’nin nasıl yenildiğini gördünüz. Bu, tüm dünyaya hakim olduğunu iddia eden bir güç için büyük bir rezalet, ama İslam Cumhuriyeti onları hırsızlık yapmalarını engelliyor” dedi.

Muhabirimizin bildirdiğine göre, Ayetullah Muhammed Hasan Ehteri, İran İslam Cumhuriyeti’nin kuvvetle ABD’ye diz çöktürdüğüne işaret ederek,”Bugün Amerika ve emperyalizmle mücadele kavramının, emperyalist karşıtı kelime olarak İngilizceye, Fransızcaya, Arapçaya ve her yere girdiğini ve bütün milletlerin rahmetli İmam’ın ideolojisinde hareket ettiğini” söyledi.

Ehteri, ”Siyonist İsraillilerin Filistinlileri yok etmeye çalıştıklarını vurgulayarak, “Filistin’in komşu ülkelerden birine devredilmesi imzalanmıştı, ancak bugün İsrailli politikacıları alternatif bir ülke düşünmeleri gerektiğini söylüyorlar zira artık Filistin’de kalamıyorlar ve artık İsrail’in yolun sonuna geldiğini diyebiliriz ” diye devam etti.

Bilindiği gibi İran Devrim Muhafızları donanmasının kahramanları, Umman Denizi sularında zamanında ve etkili  bir girişimde bulunarak, Amerikan gemisinin bir tankerden petrol çalma operasyonunu engelledi.

Aynı zamanda Haliburn Harekatı’nı yürüten Devrim Muhafızları donanmasının kahramanları, tankerin güvertesini ve kontrolünü de ele geçirerek gemiyi İran karasularına yönlendirdi./

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com