ABD’nin saldırısına İsrail, Arabistan, Türkiye ve İngiltere destek veriyor

  • 07 Nisan 2017
  • 1.244 kez görüntülendi.
ABD’nin saldırısına İsrail, Arabistan, Türkiye ve İngiltere destek veriyor

Amerika’nın Suriye’nin hava üssüne saldırmasına Arabistan, Türkiye, İngiltere ve İsrail gibi teröristlerin hamilerinden destek geldi. Amerika

Amerika’nın Suriye’ye yönelik  füze saldırısının ardından Suudi Arabistan, bu saldırı kararını Trump tarafından alınmış cesurca bir karar olarak nitelerken, bunun Suriye’de kimyasal silah kullanılmasına karşı bir tepki olarak gösterdi.

Sözde ‘Suriye milli muhalifleri koalisyonu’  basın sorumlusu Ahmed Ramazan da, bugün yaptığı açıklamada, Amerika’nın sözkonusu saldırısını yerinde bir saldırı olarak nitelerken desteklerini bildirdi ve Amerika’nın Suriye ordusunun hava gücünü ortadan kaldırmak istediğini söyledi.

Bu arada İngiltere başbakanlık sözcüsü de, Amerika’nın saldırısını, Suriye’de Suriye yönetimi tarafından yapıldığını iddia ettiği kimyasal saldırıya verilmiş yerinde bir tepki olarak niteledi.

Öte yandan ırkçı İsrail başbakanı Netanyahu da, yayınladığı bildiriyle, Trump’ın bu kararını  memnuniyetle karşıladı.

Avustralya başbakanı da  ABD’nin Suriye’ye saldırısını uygun bir cevap olarak nitelerken Türkiye başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş, bu saldırıyı olumlu karşıladıklarını bildirdi.

Bahreyn dışişleri bakanlığı da,  yayınladığı bildiriyle, Amerika’nın  bu açık tutumunun Suriye buhranının sona ermesine yönelik  çabaların güçlenmesine vesile olacağını iddia etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.