ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey, İdlib İçin Ankara’da!

  • 12 Şubat 2020
  • 2.843 kez görüntülendi.
ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey, İdlib İçin Ankara’da!

Jeffrey ve heyetini Ankara’ya getiren uçak, 18.35’te Esenboğa Havalimanı’na indi. James Jeffrey, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ABD’nin NATO’daki müttefiği olan Türkiye’nin askerlerinin bugün İdlib’de büyük bir tehditle karşı karşıya olduğunu söylerken, bu tehdidin Rusya ve ‘Esad rejimi’nden geldiğini iddia etti.

İdlib’de hayatlarını kaybeden Türk askerleri için başsağlığı dileğinde bulunan Jeffrey, “Biz bugün Ankara’ya gelip, Türk hükümetiyle durumu gözden geçirmek ve (Türkiye’ye) mümkün olduğu kadar destek vermek istiyoruz” dedi.

James Jeffrey’e eşlik eden ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Michael Satterfield’ın kıdemli danışmanı Rich Outzen de büyükelçilik adına yaptığı açıklamada, “Şam rejiminin saldırılarını ABD olarak şiddetle kınıyoruz. Azami dayanışma içerisinde bulunmak istiyoruz. Bundan dolayı Türk müttefiklerimizle yakın irtibat halinde olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, bugün yaptığı açıklamada “İdlib ile ilgili adımları koordine etmesi için Jeffrey’i Ankara’ya yolladım. NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız” demişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Veli dedi ki:

    Balık suratli Kafirin ağzından karanlık yavru yalanları her tarafa sacılıyor orosun çocuğu

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.