Abdullahiyan: Tel Aviv dönemi sona eriyor; şüphesiz gelecek Filistin’e ait

  • 10 Kasım 2023
  • 82 kez görüntülendi.
Abdullahiyan: Tel Aviv dönemi sona eriyor; şüphesiz gelecek Filistin’e ait

İran Dışişleri Bakanı Siyonist rejimin cinayetlerine tepki olarak, bu cinayetlerin devam etme süresinin hızla sona erdiğini ve geleceğin ise kesinlikle Filistin’e ait olduğunu ifade etti

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, kişisel sosyal medya sayfasında Filistin’deki gelişmelerin geleceği hakkında şunları yazdı: Tel Aviv’in cinayetlerine devam ettiği dönemi hızla sona yaklaşıyor.
Abdullahiyan ayrıca şunları vurguladı: Netanyahu’nun işe yarar tek noktası, sahte İsrail rejiminin temellerini daha da sarsması ve Gazze’de kadın ve çocukların katledilmesinde Siyonist rejimin cani, şiddet dolu ve saldırgan yüzünü net bir şekilde ve sansürleyemeden göstermesiydi.
Gazze savaşının 34. gününde Siyonist rejimin Gazze’deki yerleşim alanlarına ve hayati altyapılara yönelik saldırıları devam ediyor ve bu cinayetlerinden sonuncusu Cebeliye kampında işledi. Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cebeliye kampında iki evin bombalanması sonucu 30 kişi şehit oldu.
Cenin kentindeki El-Şifa hastane kompleksi de Siyonist rejim güçleri tarafından bombalandı.
Öte yandan Siyonistler, direnişin kapsamının Batı Şeria’ya doğru genişletilmesi endişesi ve korkusu nedeniyle Cenin de dahil olmak üzere bu bölgenin çeşitli bölgelerine saldırdı.
Kara savaşı kapsamında Direniş savaşçıları Siyonist rejimin savaş makinesini durdurmayı başardılar ve Filistin Direnişi Salı günü 16 düşman zırhlı aracını ve askeri teçhizatını imha etti.
Gazze’nin resmi açıklamasına göre, Siyonist rejimin Gazze Şeridi’ni işgal etmeye başlamasından bu yana şehit sayısı 13 bin 500’ü aştı./

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.