Abdullehyan: Bütün Bölgede Terörün Kökünü Kurutmak İçin Irak Ve Suriye’de Ciddi Önlemlerin Alınması Gerekir…

  • 01 Aralık 2014
  • 677 kez görüntülendi.
Abdullehyan: Bütün Bölgede Terörün Kökünü Kurutmak İçin Irak Ve Suriye’de Ciddi Önlemlerin Alınması Gerekir…

Arap ve Afrika İşlerinden Sorumlu İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullehyan, bütün bölgede terörizmin  kökünü kurutmak için Suriye ve Irak’ta terörle mücadelede ciddi önlemlerin alınması zorunluluğunu belirtti.
Abdullehyan dün Tahranda BM Genel Sekreteri Irak Özel Temsilcisi Nikolay Maladinov’u kabulü sırasında, Amerika Birleşik Devletlerinin IŞİD terör örgütüne karşı mücadelesi konusunda gerçek ve ciddi şüphelerin bulunduğunu çünkü, Amerika’nın bu terör örgütleriyle mücadeleye yoğunlaşmasından ziyade Irak’a geri dönme ve yeniden konuşlanmaya çalıştığını vurguladı.
Irak ve Suriye’deki Amerikan politikasının çifte standartlılık yönelimlerini kınayan Abdullehyan, terörle mücadelenin terörün gerçek kökleriyle mücadelede yattığını dile getirdi.
Kendi yönünden BM’li yetkili, İran’ın Irak’a yönelik yapıcı ve olumlu rolüne ve İran’ın terörle mücadele alanında Irak’ın yardım talebine acilen karşılık vermesine işaret ederek, bu hareketin kendileri açısından garip olmadığını çünkü her iki ülkenin birbirleriyle bağlantılı olduklarını vurguladı.
Maladinov ayrıca, bu bölgenin hedef ve programları çerçevesinde İran ile istişarelerin sürdürülmesine çağrı yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.