Abdulmelik Bedreddin el’Husi, Arabistan’ı, Yemen’e yönelik siyasetlerinin sonucuna katlanması konusunda uyardı

  • 24 Haziran 2016
  • 1.274 kez görüntülendi.
Abdulmelik Bedreddin el’Husi, Arabistan’ı, Yemen’e yönelik siyasetlerinin sonucuna katlanması konusunda uyardı

Yemen Ensarullah lideri Abdulmelik Bedreddin el’Husi, Arabistan’ı, Yemen’e yönelik siyasetlerinin sonucuna katlanması konusunda uyardı.

Yemen el’Mesire haber sitesine göre, El’Husi, dün yaptığı açıklamada; Kuveyt’teki Yemen barış müzakerelerine katılan Ensarullah heyetinin ilkelerini koruyarak bazı imtiyazlar verdiğini ve bunun son derece zor olduğunu ama buna rağmen karşı tarafın tekrar sıfır çizgisine geri döndüğünü ve Yemen milletinin teslimini istediğini söyledi.

El’Husi, Yemen buhranının çözüm yollarının olduğunu ve Ensarullah hareketinin de bu konuda tekliflerinin olduğunu ama karşı tarafın saldırı ve tecavüzlerine devam etmesi halinde, barıştan yana olan Ensarullah’ın o zaman direnecek ve savaşacak konumda olduğunu söyledi.

Düşmanlarına hitap eden el’Husi, Ensarullah’ın direniş felsefesinin , ilkeler ve değerler olduğunu belirterek ona bağlı olduğunu ve direnişin; halkın değerler ve Yemen medeniyetinin korunması yönünde halkın bir çıkışı ve talebi olduğunu söyledi.

Yemen Ensarullah lideri, Sadr-ı İslam döneminde nifak hareketine de temasla, münafıkların kültürünün, zahiren İslami ama gerçekte İslama aykırı olduğunu söyledi.

El’Husi, bugün nifak hareketinin İslam ümmetinin düşmanlarıyla işbirliği yaptığını ve onların bütün hedef ve girişimlerinin de İslam ümmeti düşmanlarınca hazırlandığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com