Abdulmelik Husi: Yemen Hükümeti Fesad ve Baskıya Yöneldi…

  • 21 Ocak 2015
  • 839 kez görüntülendi.
Abdulmelik Husi: Yemen Hükümeti Fesad ve Baskıya Yöneldi…

Yemen Hizbullahı lideri Abdulmelik Husi bazı televizyon kanallarında yayınlanan konuşmasında Yemen’de hükümet ve iktidarın fesad ve baskıya yöneldiğini belirterek şunları söyledi: Biz hassas bir dönemden geçmekteyiz ve bazıları sorumluluklarını bilmiyorlar, bunların başında hükümet ve özellikle de cumhurbaşkanının şahsı sorumluluklarını yerine getirmemektedir.

Yemen Hizbullahı lideri Abdulmelik Husi, milli mutabakat ve barışa değinerek, bazı devlet makamlarını özellikle Cumhurbaşkanı ve başbakanı eleştirerek, bu barış ve ortaklık mutabakatı bütün grup, hizip ve örgütler için, bütün Yemen halkı için adaletli bir siyasi anlaşmadır. Bu mutabakatın içini boşaltacak hiç bir mazeret ve yükümlülüklerin uygulanmasından kaçılması kabul edilebilir bir şey değildir.

Yemen Hizbullahı lideri Abdulmelik Husi, Yemen cumhurbaşkanını barış mutabakatıyla ilgili hiç bir sorumluluğu yerine getirmediği için eleştirerek, bu mutabakatın siyasi baskılardan kurtuluş yolu olduğunu söyledi.

Yemen Hizbullahı lideri Abdulmelik Husi, grupsal, mezhepsel ve bölgesel kimliğin milli kimliğin önüne geçtiğini ve bazı grupların sadece kendi menfaatlerini düşündüklerini, bazı grupların Ensarullah’ın ve güneyli grupların katılımı karşısında olumsuz tavır takındıklarına değindi.

Yemen Hizbullahı lideri Abdulmelik Husi milli mutabakatın, geçiş dönemindeki kazanımların gerçekleşmesini sağlayacak esas mesele olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: Yemen cumhurbaşkanı fesadı destekleyerek, ortak kontrol ve değerlendirmelerin önünü almaya yönelmiştir. Ayrıca Abdulmelik Husi, Yemen cumhurbaşkanının oğlununun halkın milyarlarca dolarını yağmaladığını açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.