Afganistan İran’ın insani yardımlarına teşekkür etti

  • 06 Ekim 2021
  • 1.223 kez görüntülendi.
Afganistan İran’ın insani yardımlarına teşekkür etti

Afganistan Kızılay Cemiyeti Uluslararası İşler Başkanı Golam Habib Hüsam, İran İslam Cumhuriyeti’ne Afganistan halkına insani yardımlarından dolayı teşekkür etti.

Kabil hava limanında Iran Press muhabirine konuşan Hüsam, ülkesi büyük sıkıntılarla karşı karşıya bulunduğunu, Afganistan’a insani yardım çerçevesinde ilaç ve gıda maddeleri gönderilmesi zaruri olduğunu belirtti.

Afgan yetkili Hüsam, dost ve İslam ülkelerine çağrıda bulunarak, Afganistan’ın içinde bulunduğu şartları gözeterek bu ülkenin insanlarına daha fazla insani yardım göndermelerini istedi.

Hüsam, insani yardımların Afganistan’ın ihtiyacı olan insanlarına ulaşacağı yönünde ne gibi güvencelerin söz konusu ile ilgili bir soruya verdiği cevapta, Afganistan Kızılay Cemiyeti halkçı ve bağımsız bir kurum olduğunu ve emanete sadık kalarak gönderilen insani yardımları ülkenin çeşitli velayetlerinde muhtaç insanlara ulaştırdığını kaydetti.

İran İslam Cumhuriyeti Kızılay Cemiyeti’nin Afganistan halkına gönderdiği ve 50 tondan fazla gıda maddelerinden oluşan insani yardımı Salı günü Kabil hava limanında Afganistan Kızılay Cemiyeti’ne teslim edildi.

Konu hakkında Kabil hava limanında Iran Press muhabirine açıklama yapan İran Kızılay Cemiyeti yetkililerinden Hasan İsfendiyar, İran İslam Cumhuriyeti’nin Afganistan halkına insani yardımları devam edeceğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com