Ahmed Bahr: “İç Krizden Kurtulmanın Tek Yolu Seçimler”

  • 19 Şubat 2015
  • 784 kez görüntülendi.
Ahmed Bahr: “İç Krizden Kurtulmanın Tek Yolu Seçimler”

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Filistinli grupların uzlaşıyı engelleyenin Mahmud Abbas olduğu kanaatine vardıklarını söyledi.

Bahr, Filistin Enformasyon Merkezi’ne verdiği röportajda, krizden çıkışın yegane yolunun seçimler olduğunu ifade ederek, Filistin Kurtuluş Örgütü Geçici Yönetimi’nin toplanmasının 2005’te alınan karara rağmen Abbas tarafından engellendiğini belirtti.

Uzlaşı hükümetini üzerine düşen görevi yerine getirmeye ve uzlaşı anlaşmasına bağlı kalmaya davet eden Bahr, uzlaşı hükümetinin bunu yapması halinde tarihi bir olay gerçekleştireceğini ve Filistin halkının yaklaşımının da farklı olacağını bildirdi.

Filistin halkının iki şeye ümit bağladığını, birincisinin Batı Yaka ve Gazze Şeridi arasında, ülkenin kurtarılmasını isteyen özgür insanlar arasında birlik ve bütünlük olduğunu, ikincisinin ise Filistin halkının ablukaya sabrı olduğunu ifade etti.

Bahr, Filistin sabiteleri ve direniş etrafında birleşmeleri gerektiğini belirterek, yeniden imar karşılığı silahsızlanmayı kabul etmeyeceklerini, silahı ve direnişi bırakmayacaklarını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.