Al-i Suud’un ataları Amerika ve İngiltere’dir

  • 09 Ekim 2015
  • 816 kez görüntülendi.
Al-i Suud’un ataları Amerika ve İngiltere’dir

Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi Hüccetü’l İslam Kazım Sıddıki, bu haftaki Tahran Cuma Namazı hutbelerinde, Mina’daki faciaya değinerek, “İnkılap Rehberi bu olayın unutulmaz bir facia olduğunu söyledi. Kuşkusuz Suudilerin yüzünden meydana gelen bu facia İslam ümmetinin gönlünü dağladı. Bu dert rahatlıkla unutulmayacaktır” dedi.

Al-i Suud’un beceriksiz olduğunu belirten Hüccetü’l İslam sıddıki, “Mina’daki faciaya yakından tanık olanlar hayatını kaybeden hacıların sayısının 5 bin kişiden daha fazla olduğunu söylüyorlar, fakat Suud rejimi sinsice bir tavırla bu istatistiki gizletmeye çalışıyor. Hatta Suud rejimi bu rakamı dilen getiren bir yetkiliyi de görevden azletti” açıklamasını yaptı.

Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi, “Al-i Suud’un ataları İngiltere ve Amerika’dır. Onlar müslümanların hem birinci hem de ikinci kıblesini siyonistlere bıraktılar” ifadesini kullandı.

Mina’dakı acı verici facianın nedenlerine dikkat çeken Hüccetü’l İslam sıddıki, bu facianın Suudi Arabistan’ın hac merasimine yoğunlaşmaması ve bu husustaki yönetim eksikliği yüzünden meydana geldiğini ifade etti.

Hüccetü’l İslam sıddıki, Mina’daki facianın nedenlerini araştırmak için bir gerçekleri araştırma komitesinin oluşturulması gerektiğini vurgulayarak, “Bu facianın kasıtlı olma ihtimali var. Çünkü Suudiler hacıların yolunu kapattılar ve onlar şeytan taşlama merasiminden geri dönen hacılarla aynı yolda karşı karşıya geldiler” beyanında bulundu.

Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi, “Bu faciadan daha acı vericisi de susuz hacıların bedenleri üstünden çizme giyen görevlilerin yürümesidir. Hatta bazı görgü tanıklarının dediğine göre, bazen Suudiler ayaklarını hacıların göğüsleri ve kafalarına koyup geçiyorlardı” sözlerini de konuşmasına ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.