Alaaddin Burucerdi: Yemen halkı, vahşi saldırılara kahramanca direnerek dünyayı uyardı

  • 26 Ekim 2015
  • 700 kez görüntülendi.
Alaaddin Burucerdi: Yemen halkı, vahşi saldırılara kahramanca direnerek dünyayı uyardı

İran İslami Şura Meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı Alaaddin Burucerdi, Yemen halkının Suudi rejiminin vahşi saldırıları karşısında kahramanca direnmek suretiyle dünyayı uyandırdığını söyledi.

Brucerdi, dün Tahran’da, Yemen inkılabı yüksek şurası başkanı Naif Kanes ve beraberindeki heyetle görüşmesinde, Yemen’e yönelik Suudi rejiminin vahşi saldırıları karşısında bazı ülkeler ile uluslar arası toplumun sessiz kalmasını eleştirerek, Yemen’e yönelik bu vahşi saldırılarda her gün çok sayıda kadın, erkek, çocuk olmak üzere sivillerin kanının akıtıldığına dikkat çekti.

Brucerdi, insan haklarını savunduklarını iddia eden ülkeler ve uluslar arası kuruluşların Suudi rejiminin Yemen’e yönelik cinayetleri karşısında yalnızca seyirci kaldıklarını ve bu saldırıları önleyici hiçbir girişimde bulunmadıklarını söyledi.

İran İslami Şura Meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyon başkanı Alaaddin Brucerdi, Yemen sorununun çözümü konusuna da değinerek Yemen’li bütün grupların sorunu siyasi yolla çözmeleri ve çözüme katılımcı bir yaklaşım sergilemeleri gerektiğini belirterek, başta İslam ülkeleri olmak üzere dünya toplumunun, Yemen’de sorunun çözümü için ve de Suudi rejiminin saldırılarını durdurmak ve Yemen’e yönelik muhasaranın son bulması için derhal girişimde ve işbirliğinde bulunmaları gerektiğini söyledi.

Söz konusu görüşmede Yemenli yetkili Naif Kanes de, kendilerinin en büyük çabalarının mazlum Yemen halkının sesini bütün dünyaya duyurmaya çalışmak olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.