Ali Ekber Velayeti Irak’a gitti

  • 16 Şubat 2018
  • 1.130 kez görüntülendi.
Ali Ekber Velayeti Irak’a gitti

İslam İnkılabı Rehberi’nin Uluslararası İşler Danışmanı Ali Ekber Velayeti, Iraklı yetkililerle görüşmek üzere dün Irak’a gitti.

İRNA’nın haberine göre, Velayeti, Irak İslami Vahdet Kurumu başkanının daveti üzerine Irak’a giderken, Irak’ta, bu ülkenin yetkilileriyle ikili ilişkiler ve bölgesel konularda görüş alış verişinde bulunacak.

Bu arada Velayeti dün yaptığı açıklamada, “İnşallah Siyonist Rejim yok edilecek” dedi.
Velayeti, dün Tahran’da düzenlenen Lübnan Hizbullah komutanlarından İmad Mugniyye’nin şehadet yıldönümü töreninde bir konuşma gerçekleştirdi. Gündemdeki konuları değerlendiren Velayeti, “Sokaklarda ‘Irak, Suriye ve Lübnan’da yapacak ne işimiz var” şeklinde söyleyen  bazı fısıltıları duyuyoruz. Ülke hainleri ya da cahillerden çıkan bu sesler düşmanların tribünlerinden duyduğumuz aynı seslerdir. Tabii ki, bu tür konuları ortaya koyanların sayısı oldukça azdır” ifadelerini kullandı.

Filistin meselesinin eskiden gündemde olduğunu kaydeden Ali Ekber Velayeti, “İnşallah utanç verici isim olan Siyonist Rejim yok edilecek” değerlendirmesini yaptı.

Bunlara ilave olarak İslam İnkılabı Rehberi Özel Danışmanı, “Eğer İslami direniş güçleri olmasaydı terör örgütü DEAŞ, Bağdat, Beyrut ve bölgenin diğer noktalarını ele geçirebilirdi” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.