Amerika K. Kore hakkında dünyanın görüş birliğinde olduğunu iddia etti

  • 17 Nisan 2017
  • 1.082 kez görüntülendi.
Amerika K. Kore hakkında dünyanın görüş birliğinde olduğunu iddia etti

Amerika milli güvenlik danışmanı, Çin’in de aralarında olan dünya toplumunun, K. Kore’nin tehdit içerikli tutumunun artık devam edemeyeceği kanaatine vardığını belirtti.

Kaynakların bildirdiğine göre Amerika milli güvenlik danışmanı H.R. McMaster dün yaptığı açıklamada K. Kore’nin tutumunun dünya için kaygı verici ve kabul edilemez olduğunu belirtti.

Mc. Master bir füze denemesi gerçekleştiren Kuzey Kore’ye karşı ‘tüm seçeneklerin masada’ olduğunu açıkladı.

Kuzey Kore’nin denemesini ‘provokatif’ olarak yorumlayan McMaster, ABD’nin cevap seçeneklerini belirlemek için Çin ve müttefikleriyle çalıştığını kaydetti. McMaster, Çin´in de artık Piyongyang yönetiminin tutumundan endişe duyduğunu özellikle vurguladı.

K. Kore, “Güneş Günü” olarak adlandırdığı ülke kurucusunun doğum günü 15 Nisan cumartesi günü başarısız bir füze denemesi yaptı.

Piyong Yang 5 Nisan tarihinde de bir balistik füze, Mart ayı başlarında da çeşitli menzillere sahip 4 balistik füzeyi aynı anda Japonya denizine doğru fırlatmıştı.

K. Kore söz konusu füze denemelerini, G. Kore ve Amerika’nın muhtemel saldırılarına karşı caydırıcı önlemler olarak söz konusu ediyor./

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.