Amerika Ve Siyonistler Bölgede İkinci İsrail Oluşturmanın Peşindeler

  • 23 Ekim 2016
  • 991 kez görüntülendi.
Amerika Ve Siyonistler Bölgede İkinci İsrail Oluşturmanın Peşindeler

İranlı siyasetçi: Amerika ve İsrail bölgede yeni bir ülke oluşturmak istiyorlar ve bize göre bu ikinci bir İsrail olacaktır.

İranlı siyasetçi Muhammed Rıza Bahüner, bölgede bir ay önce yaşanan gelişmelere değinerek şunları söyledi: “Bazı gelişmeler dış konularla ilişkili olduğu gibi iç meselelerle de alakalıdır.

30, 40 yıl öncesine kadar büyük güçlerin bu derecede birbirlerini tehdit ettikleri görülmemişti.

Bazı eylemler ve tehditler, olağandışı gerçekleşiyor. Mesela Putin’in ‘eğer Rusya’nın menfaatleri tehdit altına girerse ve normal silahlarla bir sonuca ulaşamazsak, nükleer kapasitelerimizden yararlanacağız’ yönündeki açıklamalarına şahit olduk.

Bütün bu kavgaların ve tartışmaların merkezi Ortadoğu ve Afrika’dır. Bugün Türkiye, Arabistan ve Katar gibi ülkeler reaktif durumda değildir. Oysa ki geçmiş yıllarda böylesi düşmanca ilişkiler sadece İran ve Amerika arasında yaşanırdı.

Amerika ve İsrail bölgede yeni bir ülke oluşturmak istiyorlar. Onlar Kürtler için ikinci bir ülke oluşturmanın peşindeler ve bize göre bu ülke, Siyonistlerden baskıyı azaltmak için ikinci bir İsrail olacaktır.

Bugün Amerikalıların terörizmi iyi ve kötü olarak ayırdığına da şahit olmaktayız. Mesela El-Nusra’yı terörist olarak görmüyorlar.’

Muhammed Rıza Bahüner, Irak ve Suriye’deki son başarılı operasyonlara da değinerek şunları söyledi: Bugün hem Siyonist Rejim yenilgisini kabul etmiş, hem de IŞİD için artık yaşama şansı kalmamıştır.

IŞİD’in destekçileri teröristlerin çıkışı için yollar aramaktadır. Aslında IŞİD’in yenileceğinden emin oldukları için, onların bölgede binlerce cesedine şahit olmak istemiyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.