Amerika’nın İran’a karşı karalama girişimleri devam ediyor

  • 06 Şubat 2017
  • 1.290 kez görüntülendi.
Amerika’nın İran’a karşı karalama girişimleri devam ediyor

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan, İran’a karşı karalama girişimlerinin devamında dün akşam da İran’ın barış yanlısı olmadığını iddia etti.

El-Alem televizyonunun bildirdiğine göre  MSNBC televizyonuna konuşan ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan, İran aleyhindeki bu açıklamarını öyle bir ortamda sürdürmekte ki son 22 ay içinde Suudi rejiminin Yemen’e yönelik insanlık dışı saldırısını tam kapasite desteklemiştir.

Suudi rejimi ve yandaşlarının Yemen’e saldırısında şimdiye kadar ekseriyetini kadın v eçocukların oluşturduğu 11 bini aşkın Yemen vatandaşı hayatını kaybetmiş ve milyonlarcası da evsiz barksız kalmıştır.

Ryan ayrıca bu açıklamasında İran’a karşı baskıların devam etmesinden yana olduğunu belirterek, İran ile yapılan nükleer anlaşmanın büyük bir hata olduğunu tekrar iddia etti.

Cuma günkü açıklamalarının devamında KOEP anlaşmasının iptalinin artık geciktiğini ve İran açısından masrafları artırmak gerektiğini belirten ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan daha önce NBC televizyonuna yaptığı açıklamada bundan böyle Amerika’nın İran’a karşı nükleer dışı başka yaptırımlar fikrinde olması gerektiğini söylemişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.