Amerika’nın Suriye’ye Saldırması Terörizme Verdiği Desteğin Kanıtıdır

  • 12 Nisan 2017
  • 1.511 kez görüntülendi.
Amerika’nın Suriye’ye Saldırması Terörizme Verdiği Desteğin Kanıtıdır
Suriye Parlamentosu Başkanı Hediye Abbas, salı günü Rusya Federasyonu Komisyon Başkanı Valentina Matubinkov ile Suriye Parlamentosu heyetinin Moskova’daki toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Amerika’nın Suriye’nin Şayrat Üssü’ne düzenlediği hava saldırısı Batı’nın terörizmle birlikte Suriye ve Rusya’ya karşı savaştığının ispatıdır. Suriye ve Rusya arasındaki stratejik ve geçmişe dayanan ilişki bu iki ülkeyi tehdit eden terörizmle ve terörist gruplarla mücadenin etkisini ve önemini kanıtlamaktadır.
Terörist grupların eğitimi ve mali ihtiyaçları Batı ve Arap Ülkeleri tarafından karşılanmaktadır. Bu ülkelerin başında İsrail, Türkiye, Arabistan ve Katar gibi Arap ülkeleri bulunmaktadır.”
İdlip’in Han Şeyhun ilçesine yapılan kimyasal saldırı olayı Batı ve müttefiklerinin Esad hükümetine karşı başlattıkları bir propaganda ve medya saldırısıdır.
Öte yandan Suriye hükümeti yaptığı açıklamada hiçbir zaman kimyasal silah kullanmadığını ve kullanmayacağını vurguladı.
Bu savaş katliamında çoğunluğun çocuklardan oluştuğu yaklaşık 100 sivil hayatını kaybetti. Amerika da bu kimyasal saldırı bahanesiyle geçtiğimiz cuma günü Suriye Ordusu’na ait Şayrat Üssü’ne 59 Tomahawk füzesiyle saldırdı.”
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.