Amiral Muhammedi: İran donanması ABD’nin arka bahçesine girdi

  • 04 Aralık 2021
  • 461 kez görüntülendi.
Amiral Muhammedi: İran donanması ABD’nin arka bahçesine girdi

75. Deniz görev grubu komutanı Amiral Muctaba Muhammedi, İran milleti ve İslami nizamın çıkarlarını ve emniyetini temin etmek için dünyanın un uzak yörelerinde göreve hazır olduklarını vurguladı.

75. Deniz görev grubunu oluşturan Sehend kruvazörü ve Mokran liman gemisi uluslararası açık denizlerde ve okyanuslarda 46 bin kilometre katederek 133 gün sonra yurda döndü.
Bu görev, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından ilk kez dünyanın en uzak denizlerine düzenlenmesi ve deniz görev grubu Hint, Güney ve Kuzey Atlas okyanuslarını katetmesi ve yedi denizi aşması ve dünyanın en stratejik boğazlarını ve kanallarını geçmesi bakımından önem arz ediyordu.
Gerçekte 75. Deniz görev grubu ABD’nin Atlas okyanusu, NATO’nun Baltik denizi ve korsan İsrail’in Akdeniz ve Kızıldeniz’de arka bahçelerini girdi.
75. Deniz görev grubu komutanı Amiral Muctaba Muhammedi Fars haber ajansına verdiği mülakatta, İran milleti ve İslami nizamın çıkarlarını ve emniyetini temin etmek için dünyanın un uzak yörelerinde göreve hazır olduklarını vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com