Amiral Seyyari: İster yaptırım olsun isterse olmasın İran’ın savaş gücü giderek artmaktadır

  • 14 Temmuz 2015
  • 760 kez görüntülendi.
Amiral Seyyari: İster yaptırım olsun isterse olmasın İran’ın savaş gücü giderek artmaktadır

İslami İran deniz kuvvetleri komutanı tuğamiral Habibullah Seyyari, İran’ın  askeri gücü ve yaptırımların bunların üzerindeki etkisiyle ilgili yaptığı açıklamada, ”İster yaptırım olsun isterse olmasın İran’ın savaş gücü giderek artmaktadır” dedi.

İSNA ajansına göre, Seyyari, dün gece Tahran’da bir grup basın mensubuna yaptığı açıklamada, İran İslam Cumhuriyeti’nin kimden gelirse gelsin her türlü tehdit karşısında saldırganı pişman edecek şekilde bir güce sahip olduğunu belirterek, İran ordusunun her türlü askeri teçhizatını yerli teknolojiyle  donatma ve geliştirme yönünde   büyük bir aşama kaydettiğini  dile getirirken, ”İran bugün  gelişmiş teknolojiye uygun yeni silah ve askeri teçhizat üretmektedir” dedi.

İran deniz kuvvetlerinin yıl içindeki askeri tatbikatlarına da değinen İran deniz kuvvetleri komutanı, Ramazan ayından sonra deniz kuvvetlerinin tatbikat düzenleyeceğini söyledi.

İran deniz kuvvetleri komutanı Seyyari, İran ordusuna bağlı 35. deniz filosunun görevine de temasla,  bu filonun halihazırda Aden körfezi ve Babul Mendeb  boğazında bulunduğunu, bu filonun asıl görevinin,  İran ticari gemilerinin güvenliğini sağlamak olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.