Ammar Hekim: Uluslar Arası Koalisyon IŞİD’le Mücadelede Ciddi Değil

  • 12 Mart 2015
  • 709 kez görüntülendi.
Ammar Hekim: Uluslar Arası Koalisyon IŞİD’le Mücadelede Ciddi Değil

Irak İslami Yüksek Konseyi Başkanı Seyyid Ammar Hekim, Amerika liderliğinde IŞID’a karşı kurulan Uluslar arası Koalisyonu, söz konusu terör örgütüne karşı mücadelede gerekli ciddiyeti göstermemekle suçladı.
İrna’nın, El Irak haber sitesinden naklen verdiği haberde, Seyyid Ammar Hekim Çarşamba günü Uluslar arası Koalisyonun terör örgütü IŞİD’le mücadeledeki rolü hakkında yaptığı açıklamada, bu koalisyonun terör örgütü IŞİD’ın barbarca saldırılarıyla karşı karşıya olan Irak hükümeti ve halkıyla mücadelede gerekli ciddiyeti göstermediğini belirtti.
Ammar Hekim, terör örgütü IŞİD’ın Irak’taki vahşi cinayetleri hakkında ise, sözkonusu terör gruplarının tarih ve medeniyet düşmanı olduğunu ispatladıklarını belirterek, onların bu vahşi cinayetlerinin binlerce kurbanı, milyonlarca insanın avare, yüzlerce köy ve kentin virane olmasına sebebiyet verdiğini belirtti.
Ammar Hekim ayrıca, İran’ın IŞİD’le mücadeledeki rolüne de değinerek, İran’ın Irak’ın tüm yardım taleplerini kayıtsız şartsız karşılayan tek ülke olduğunu belirtti.
Hekim, İran’ın eskiden beri hep Irak hükümetiyle yakın ilişkilere sahip olduğunu, ve halihazırda da tüm imkanıyla Irak halkı ve hükümetinin yanında hazır bulunduğunu belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.