Ayetullah Hemedani: Vahhabiyet Arabistan’ın yardımıyla tekfirciliği tebliğ ediyor

  • 04 Ocak 2015
  • 1.084 kez görüntülendi.
Ayetullah Hemedani: Vahhabiyet Arabistan’ın yardımıyla tekfirciliği tebliğ ediyor

İslami İran taklid merci alimlerinden Ayetullah Nuri Hemedani, vahhabiliğin büyük maddi imkanlarla Müslümanları cezp ettiğini ve  tekfirciliği propaganda yürüttüğünü söyledi.

Ayetullah Hemedani, Kum’da el’Mustafa üniversitesi isimli kurumun üst düzey yöneticilerini kabulünde,  Suudi Arabistan yönetiminin İslam ve Şia’nın zayıflatılması amacıyla sözkonusu grupların yetkisine  çok fazla  miktarda paralar tahsis ettiğini söyledi.

Emperyalizmin dini haşiyeye  çektiğini  belirten Ayetullah Hemedani, bunun da ilk delilinin dini siyasetten ayırmak  ve dini yalnızca  bir dizi ahlaki ve içtimai alanda sınırladığını hâlbuki İslam’ın çok kapsamlı bir din olduğunu ve onun yalnızca bazı konularla sınırlandırılamayacağını söyledi.

Ayetullah Hemedani, İslam düşmanlarının Şiilik aleyhinde çok  büyük propaganda yaptıklarını belirterek, en uzak noktada İslam aleyhinde  komplo yaptıklarını ve bu komplodan hedefin dünya kamuoyu nezdinde İslam ve Şiiliği karalamak olduğunu söyledi.

Ayetullah Hemedani, Şii ve Sünni Müslümanlar arasında vahdetin sağlanmasının çok önemli bir konu olduğunu hatırlatarak, düşmanların gerçekte iki mezhep mensupları arasında ihtilaf çıkarmaya  çalıştığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.