Ayetullah Kaşani: Düşman sulta düzenine karşı bir yargı sistemini istemiyor

  • 17 Mart 2018
  • 1.271 kez görüntülendi.
Ayetullah Kaşani: Düşman sulta düzenine karşı bir yargı sistemini istemiyor

Tahran Cuma Namazı hutbelerinde konuşan Ayetullah Muhammed İmami Kaşani, düşmanın İran’a karşı çeşitli komplolar oluşturduğunu açıkladı.

Tahran Cuma Namazı hutbelerinde konuşan Ayetullah Muhammed İmami Kaşani, “Düşman ülkemize karşı iki tür iş yapıyor; ilk olarak ıztırap ile güvensizliği geliştirmek istiyor, bunun arkasından ise ekonomik sorunları arttırmaya çalışıyor. Konuşmalarında Bismillah deyip sulta düzenine karşı olan bu meclisi tabii ki istemiyor” ifadelerinde bulundu.
Ayetullah İmami Kaşani sözlerini şöyle sürüdrdü: Düşman, kendisine yardımcı olamsını arzu ettiği bir yargı sistemini istiyor. Ayetullah Amoli Laricani gibi adil bir alimimin başında bulunan yargı sistemiyle tatmin olamıyor. Onlar ilaveten güvenlik, emniyet ve istihbarat güçleri tarafından güvenliği sağlanan bir ülkeyi istemiyor.
Tahran geçici Cuma Namazı Hatibi ilaveten sözlerine şunları da ekledi: İslam İnkılabı’ndan önce ülkeye hakim olan ortam şimdiye dek devam etseydi, artık İran’dan herhangi bir şey geriye kalmazdı; bu yüzden de 40 senenin ardından 11 Şubat’ta gösteri gerçekleştiren halkımıza uğurlar olsun.
Ayetullah İmami Kaşani sözlerinin sonunda ise şöyle dedi: Hepimiz ve özellikle de yetkililermiz bir sürü görev ile yükümlü; düşman , yürütme, yargı ve yasama güçlerimizi istemiyor. Bizler ise halkımıza zaman ayırıp sorunların giderilmesi için uğraşmalıyız. İnkılap Rehberimizin dediği gibi her şeyin yapılması mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.