Ayetullah Mekarim Şirazi, Kınama Mesajı Yayınladı…

  • 16 Şubat 2015
  • 870 kez görüntülendi.
Ayetullah Mekarim Şirazi, Kınama Mesajı Yayınladı…

Ayetullah Mekarim Şirazi’nin mesajı şöyle:

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Dün korkunç bir haber dünya kamuoyuna yansıdı ve dünyadaki çeşitli din mensuplarından aklı başında olan herkesi derinden etkiledi: IŞİD tarafından yirmi Hristiyan’ın başı kesilmişti!

Biz bu eylemi şiddetle kınıyoruz. Dünyadan da bu vahşi zülüm şebekesine her türlü yardımı kesmelerini istiyoruz ve uyarıyoruz: Yoksa bu vahşi cinayet şebekesinin kötülükleri sonunda size de ulaşacaktır.

Birkaç gün evvel İsrailli bir Yahudi hahamın, “IŞİD Allah’ın bize bir hediyesidir ve Yüce Allah onların eliyle bizim muhaliflerimizi yok etmektedir” dediğini duyduk. Ayrıca Amerikalı tanınmış bir siyasetçinin de “En güzel seçenek IŞİD’in Bağdat’a ulaşmasıdır; böylece tüm Şiileri öldürür” dediğini duyduk. Bu söylemler, kimin bu tehlikeli yılanı koynunda beslediğini de ortaya koymaktadır. Fakat bunların gafil oldukları husus, bu belanın er ya da geç kendilerine döneceği konusudur.

Herhalükarda ümit ediyoruz ki bu Hıristiyan grubu katledenler tutuklanır ve en şiddetli cezaya çarptırılırlar. Bütün dinlerin mensupları bu şer odağı olan cinayet şebekesine karşı birlik içinde olmalıdırlar.

Bir zaman Şiilerin katledilmesinden söz ediliyordu, sonra Ehlisünnet âlimlerinin öldürüldüklerini duyduk, şimdi ise acımasızca Hıristiyanları öldürüyorlar… Yarın da başkalarını öldürdüklerini göreceğiz.

Ümid ediyorum ki herkes gaflet uykusundan uyanır ve makul şekilde düşünür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.