Ayetullah Muvahhıdi Kirmani: Seçimlere yoğun katılım devletin gücünü arttıracak

  • 21 Nisan 2017
  • 1.083 kez görüntülendi.
Ayetullah Muvahhıdi Kirmani: Seçimlere yoğun katılım devletin gücünü arttıracak

Tahran Cuma Namazı’nda konuşan Ayetullah Muvahhıdi Kirmani, “Ordu Günü” ve İran’ın bölgedeki yüksek bir güvenliğe sahip olduğuna işaret ederek, “Sahip olduğumuz bu huzur ortamından dolayı Allah’a şükür etmeliyiz. Tüm bunlar dindar ve inkılapçı silahlı kuvvetlerimizin onurlu davranışlarından kaynaklanıyor” diye konuştu.

Yetkililerin hac menasikinin yeniden düzenlenmesine çalıştığına da değinen Ayetullah Muvahhıdi Kirmani, sözlerini şöyle sürdürdü: Yetkililerimizi takdir ediyorum ancak hiçbir zaman Suudi yönetimine güvenmemelerini de tavsiye ediyorum. Suudi Arabistan sorumluları artık hacı adaylarımızın herhengi bir tehlikeyle karşı karşıya olmayacağı yönde bize güvence verip buna ilişkin sorumlu olmaları lazım.

Cuma Namazı Geçici Hatibi ayrıca, “Yetkililerimiz, İnkılap Rehberi’nin sürekli üzerinde durduğu direniş ekonomisini dikkate almaları gerekiyor. Bu yıl da Rehber’imiz üretim ve istihdam konusuna vurgu yapmıştır, zira sağlam bir ekonomiye sahip olmazsak kendi ayaklarımız üzerinde duramayız” ifadelerini de kullandı.

ABD’nin Suriye’ye saldırdığını da eleştiren Ayetullah Muvahhıdi Kirmani, şu ifadeleri kullandı: Amerika’nın yaptığı cinayetler artık artmaya başladı. ABD’de hükümet başına geçen bu adam, ilk gün ülkesindeki zararları telafi etmeye çalışacağını öne sürdü, fakat günümüzde işleri ne duruma getirdiğini görebiliyoruz.

Cuma Namazı Hatibi konuşmalarının bir kısmında ise önümüzdeki seçimlere işaret ederek, “Bazı tabirlere göre zor bir sınavla karşı karşıyayız ve halkımız bu seçimlerin hassasiyetinin farkına varmalıdır. Çünkü siz sandıklara kalabalık bir şekilde koşup seçime katılırsanız devletin güçlü ve sağlam bir dayanağa sahip olduğunu göstermiş olacaksınız. Böylece en uygun adayı seçerek, siyasi duyarlılığınızı ortaya koyun. Tüm onaylanmış adayları onların kampanyalarına maruz kalmadan araştırıp gerçek kimliklerini ışığa çıkarmalısınız” değerlendirmelerini de yaptı.

Adaylara hitap eden Ayetullah Muvahhıdi Kirmani, onların gerçek dışı vaatlarda bulunmamalarını tavsiye ederken milletin de İslam’a bağlı kalıp din yönünde adım atan kişiyi seçmesini talep etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.