Ayetullah Tebatebai: Terörist hameleri bekaları için cinayet işliyor

  • 24 Eylül 2018
  • 1.525 kez görüntülendi.
Ayetullah Tebatebai: Terörist hameleri bekaları için cinayet işliyor

Hazreti İmam Hamanei’nin Suriye’deki temsilcisi Ayetullah Tebatebai, İran’ın güneybatısında yer alan Ahvaz kentinde düzenlenen hain terör saldırısı, teröristlerin hamileri bölgede zayıf konuma düştüklerini ve bekaları için beşeriyete karşı cinayet işlediklerini ortaya koyduğunu belirtti.

Suriye’nin başkenti Şam’ın Zeynebiye semtinde yer alan Hz. Zeyneb’in -s- türbesinde Ahvaz’da düzenlenen terör saldırısında şehit düşenleri anma etkinliğinde konuşan İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin Suriye temsilcisi Ayetullah Seyyid Ebulfazl Tebatebai, Ahvaz’da bazı masum vatandaşlerin şehit düşmesi dolaysıyla taziyelerini sundu. Ayetullah Tebatebai, bölgede tüm kumpasların Suud rejimi ve Fars Körfezi’nde yer alan bazı Arap rejimlerin destekleri ile düzenlendiğini belirtti.

Bu tür kör terör saldırıları düşmanların hezimete ve hüsrana uğradığının işareti olduğunu kaydeden Ayetullah Tebatebai, İslamî İran’ın özgürlüktalep milleti teröristlere ve hamilerine ezici cevap vereceğini, düşmanların fitneleri karşılıksız kalmayacağını vurguladı.

Geçen Cumartesi günü İran’ın Ahvaz kentinde kutsal savunma haftası dolaysıyla düzenlenen askeri geçit töreni sırasında eli kanlı teröristler töreni seyreden halkın üzerine ateş açtı, olayda 25 vatandaş şehit düştü, 60’ı aşkın vatandaş da yaralandı.

Bu saldırıyı bir yandan tekfirci IŞİD terör örgütü ve ondan önce de El Ahvaziye terör örgütünün üstlenmesi, bu cinayetin her ikisi Suud rejiminden beslenen IŞİD ve El Ahvaziye terör örgütlerinin ortak cinayeti olduğunu ortaya koyuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.