Bangladeş’te 35 bin Arakanlı kamplarından çıkarıldı…

  • 09 Mart 2015
  • 743 kez görüntülendi.
Bangladeş’te 35 bin Arakanlı kamplarından çıkarıldı…

Bangladeş’teki mülteci kamplarına yaşayan Arakanlı Müslüman mülteciler zor günler geçiriyor. Myanmar’da gördükleri şiddetten dolayı kaçarak Bangladeş’e sığınan Arakanlı Müslümanlardan bir kısmının yaşadığı Şamlapur mülteci kampı, geçtiğimiz aylarda hükümet tarafından kapatıldı. Kendileri başka bir bölgeye gönderilen ama mültecilere ise Bangladeş, vadettiği gıda ve barınma imkanlarını ise sağlayamadı

Bangladeş’in güneydoğusunda bulunan Şamlapur bölgesindeki onbinlerce Arakanlı mülteci, yaşadıkları bölgenin ülkenin en önemli turizm merkezinin güzergahında olduğu gerekçesiyle bir ay önce başka bir bölgeye gönderildiler. Bangladeş buradaki mültecilere vaadettiği gıda ve kalacak yer yardımını sağlama konusunda zorlanıyor.

Şamlapur’da yaşayan ve geçimlerini balıkçılık yaparak sağlamaya çalışan bu mülteciler, gönderilmeleri ile birlikte, derme çatma evlerini de kaybetti. Şanslı olan azınlık bir kesimin yakınlardaki okullara sığındıkları veya evi olan akrabalarının yanlarına yerleştikleri kaydediliyor ancak büyük bir kısmın evsiz durumda oldukları ve ciddi anlamda gıda sıkıntısı çektikleri belirtiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.