Batı Yaka Güvenlik Birimleri Hamas Üyesi 9 Kişiyi Gözaltına Aldı…

  • 28 Ocak 2015
  • 890 kez görüntülendi.
Batı Yaka Güvenlik Birimleri Hamas Üyesi 9 Kişiyi Gözaltına Aldı…

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyelerine yönelik baskılarını yoğunlaştırırken, Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde Hamas üyesi 9 kişinin gözaltına alındığı ve 2 kişinin de ifade vermeye çağrıldığı bildirildi.

Nablus vilayetinde Koruyucu Güvenlik birimi Telfit köyü sakinlerinden mühendis Ahmed Abdurrahman Hacı Muhammed’i gözaltına aldı. 28 yaşındaki mühendisin eski esirlerden olduğu ve 22 gündür güvenlik birimleri tarafından arandığı ifade edildi.

Koruyucu Güvenlik biriminin Nablus’ta ayrıca Yahya Hacı Hamed isimli genci evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı belirtildi.

Ramallah vilayetinde ise savcılık, Birzeit Üniversitesi öğrencisi ve üniversitedeki Medya Kulübü Başkanı Bera El-Kadı’nın İstihbarat Müdürü Mecid Ferec’e hakaret ettiği gerekçesiyle 48 saat gözaltında tutulmasını istedi.

Koruyucu Güvenlik birimi Ramallah’ta eski esirlerden Ahmed Sami Tavafişe’yi kentin kuzeyindeki Sencel köyünde bulunan evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Kalkiliya’da da Genel İstihbarat birimi İmatin beldesi sakinlerinden Hüseyin Savan’ı ve Koruyucu Güvenlik birimi de yine aynı beldeden Fethi Savan’ı ifade vermeye çağırdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.