Bedran: Kassam Tugayları’nın Direniş İçin Kimseden İzin Almaya İhtiyacı Yoktur

  • 02 Temmuz 2015
  • 774 kez görüntülendi.
Bedran: Kassam Tugayları’nın Direniş İçin Kimseden İzin Almaya İhtiyacı Yoktur

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist işgal rejiminin Hamas’ın var olduğu ülkelerde o ülkelerin güvenliğini zora sokacak eylemler yapmak için askeri hücreler oluşturduğu yönünde yaptığı açıklamayı reddetti.

Hamas sözcüsü Husam Bedran bugün (2 Temmuz Perşembe) yaptığı basın açıklamasında “işgal rejimi Hamas’a karşı ülkeleri kışkırtmayı sürdürüyor. Bununla hareketle Filistin davasına destek veren ülkelerin arasını açmak istiyor” dedi.

Bedran, işgal rejiminin Batı Yaka’daki direniş karşısında gösterdiği acziyeti örtmek için buradaki eylemlerin arkasında Filistin dışında olan Hamas liderlerinin bulunduğu iddiasını ortaya attığını söyledi.

Hamas lideri Bedran yaptığı açıklamada ayrıca, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın işgal güçleriyle Siyonist gaspçılara karşı direniş eylemleri gerçekleştirmek için kimseden izin almaya ihtiyacının olmadığını hatırlatarak “sahada olan direniş mücahitlerini selamlıyoruz. Filistin halkının işgale karşı direniş hakkını kullanmak için ortaya koydukları çabaları destekliyor, ellerimizin elleri üzerinde olduğunu ilan ediyoruz” ifadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.