Bel’in ve Kefer Kaddum’da Siyonistlerle Filistinliler Arasında Çatışmalar Yaşandı

  • 25 Haziran 2016
  • 735 kez görüntülendi.
Bel’in ve Kefer Kaddum’da Siyonistlerle Filistinliler Arasında Çatışmalar Yaşandı

İşgal askerlerinin Batı Yaka’da dün (24 Haziran Cuma) ırkçı ayrım duvarını ve Yahudi yerleşimini protesto için düzenlenen haftalık gösterilere müdahalesi sırasında işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.

Batı Yaka’da düzenlenen yürüyüşlere katılan yüzlerce Filistinli ve yabancı aktivist, ırkçı ayrım duvarının yıkılmasını ve Yahudi yerleşim birimi inşasının durdurulmasını istedi.

Ramallah’ın batısındaki Bel’in köyünde ırkçı ayrım duvarını protesto için yapılan haftalık gösteriye onlarca kişi katıldı. Cuma namazında sonra başlayan yürüyüşe katılanlar Filistin bayrakları ile işgal güçlerinin yargısız infazla şehit ettiği Mahmud Bedran isimli gencin posterlerini taşıdı. İşgal güçlerinin yürüyüşe müdahelesi üzerine çatışma çıktığı belirtildi.

Kalkiliya’nın doğusundaki Kefer Kaddum köyünde de işgal güçleri dün ırkçı ayrım duvarını protesto için yapılan haftalık barışçıl gösteriye müdahale etti.

Kefer Kaddum’daki Halk Direnişi Koordinatörü Murad Şityevi, yürüyüşe müdahale eden işgal askerleriyle Filistinliler arasında çatışma çıktığını ve işgal güçlerinin gerçek mermi, plastik mermi ve ses bombası kullandığını ifade etti.

Bu arada, Kefer Kaddum köyündeki haftalık protesto gösterilerinin 1 Temmuz 2011’de başladığı ve beş yılını doldurduğu kaydedildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com