Bereke: “Hamas’ın 27. Kuruluş Yıldönümü Cihatta Yeni Bir Dönemi Açıyor”

  • 16 Aralık 2014
  • 844 kez görüntülendi.
Bereke: “Hamas’ın 27. Kuruluş Yıldönümü Cihatta Yeni Bir Dönemi Açıyor”

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Lübnan temsilcisi Ali Bereke, Hamas’ın 27. kuruluş yıldönümünün işgale karşı direniş ve cihad için yeni bir aşamayı haber verdiğini söyledi.

Ali Bereke, Hamas’ın kuruluşunun 27. yıldönümü münasebetiyle Lübnan’ın Sayda şehrinde düzenlediği ve bir çok parti, hareket, cemaat temsilcisinin yanında alim, davetçi ve bölge halkından kalabalık bir kitlenin katıldığı etkinlikte yaptığı konuşmada, “Hamas işgalcinin direnişe karşı yaptığı bütün komplolara, saldırı ve tecavüzlere rağmen ilkelerine ve halkına verdiği söze bağlılığını sürdürecek, bu halkın hak ve hukukunu savunmaya, kutsal mekanları korumaya, Filistin davasını sahiplenmeye devam edecektir” dedi.

Konuşmasında kahraman şehitleri, büyük liderleri, kurucularğı işgal rejiminin zindanlarında bulunan esirleri, mevzilerde nöbet tutanları, Kassam Tugayları’ndan ve diğer direniş güçlerinden elleri tetikte olanları selamladıklarını belirten Bereke sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dönüş hakkını savunduğumuzu, ona bağlı olduğumuzu, nehirden denizine kadar işgal altındaki bütün Filistin topraklarını kurtarma sözüne vefalı davranacağımızı, Celil’den Nakab’a kadar her türlü yerleşim, tehcir ve alternatif vatan plan ve projelerini reddettiğimizi, başkenti Kudüs olacak bağımsız Filistin devleti ilkesine sahip olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyor ve bu konuda sözümüze bağlı olduğumuzu halkımıza duyuruyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.