Beşşar Esad: Suriye halkı hiçbir zaman General Süleymani’yi unutmayacaktır!

  • 04 Ocak 2020
  • 1.069 kez görüntülendi.
Beşşar Esad: Suriye halkı hiçbir zaman General Süleymani’yi unutmayacaktır!

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Amerika tarafından şehit edilen Kudüs Ordusu Komutanı General Kasım Süleymani’nin hiç bir zaman Suriye halkının belleğinden silinmeyeceğini söyledi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad General Süleymani başta olmak üzere direniş yıldızlarından bazı komutanların şehit edilişleriyle ilgili olarak, İslam İnkılabı Rehberi ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye taziye mesajları gönderdi.

Esad, İslam inkılabı rehberi İmam Hamenei’ye hitaben gönderdiği taziye mesajında, General Kasım Süleymani’nin  terör ve destekçilerine karşı Suriye’yi savunma ve terörist örgütlere karşı birçok zaferindeki açık izlerinde, Suriye ordusunun yanında duruşunu hiçbir zaman unutmayacak olan Suriye halkının belleğinde ölümsüz olarak kalacağını belirtti.

Suriye Cumhurbaşkanı, Amerikan yönetiminin işlediği bu hain kanlı eylemin, bölge ve tüm dünyada Siyonist ve sömürgeci projelerin hizmetinde orman kanunu, kaos ve istikrarsızlığı yaymak, onun terörü desteklemedeki süregelen yolu izlediğini bir kez daha kanıtladığını ifade etti.

Esad, saldırının direniş azmine, bölgede yıkıcı Amerikan politikasının yanı sıra dünyadaki tüm zulüm ve saldırgan güçlere karşı sürdürülebilirliğine azim ve irade katacağını vurguladı.

Suriye Cumhurbaşkanı Esad, hiç şüphesiz şehit Süleymani ve arkadaşlarının yolu, şehit olmasından sonra da  direniş gençliğinin aklında kazınarak artacağını ayrıca bu gençliğin  şehit arkadaşlarının izledikleri yolda daha azimli ve kararlı bir şekilde yürümelerini arttıracağını vurguladı.

Esad, Cumhurbaşkanı Ruhani’ye gönderdiği mesajında da,  “Gaddar ve korkak Amerikan saldırısı sonucunda, başta Kudüs ordusu komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani olmak üzere direniş yıldızlarından bazılarının şehit düşmeleri acımıza acı kattı ve hüzünlendirdi” dedi./

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.