Beyazsaray Önünde İntihar Girişimi

  • 13 Nisan 2019
  • 824 kez görüntülendi.
Beyazsaray Önünde İntihar Girişimi

Amerika’da bir vatandaş beyaz saray önünde kendini yakarak intihar girişiminde bulundu, ancak güvenlik güçlerinin müdahalesi ile gözaltına alınarak hastaneye kaldırıldı.

İran haber ajansının haberine göre, Cuma günü beyaz saray önüne gelen adam kendini yakmaya çalıştı, fakat çevrede bulunan güvenlik güçleri ve istihbarat ajanları tarafından yakalanarak girişimi etkilendi ve ardından hastaneye kaldırıldı.

Olaydan bir kaç dakika sonra beyaz saray çevresindeki caddeler tamamen kapatıldı ve çok sayıda istihbarat ajanı binanın batısında toplandı.

Beyaz sarayda acil durum ilan edildiği ve giriş çıkışlar yasaklandığı, güvenlik güçleri şaibeli bir paketi araştırdıkları belirtildi.

Bu arada ABD istihbaratı sözcüsü, beyaz saray önünde kendisini yakmaya çalışan kişinin psikolojik sorunları bulunan biri olduğunu açıkladı.

Bundan önce Aralık 2017’de de ABD Başkanı Donald Trump’ı protesto eden biri, Washington’da International Trump Hotel karşısında kendini yaktıktan sonra hastaneye kaldırıldı.

Amerika’da her yıl binlerce kişi depresyon, uyuşturucu veya alkol bağımlılığı yüzünden intihar ederek hayatını kaybediyor. Veriler, Amerika’da her yıl 44 bin kişi intihar yüzünden hayatını kaybettiğini ve Amerika devletini 51 milyar dolar zarara uğrattığını gösteriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.