Bıçaklı eylemde Siyonist Subayı yaralayan Filistinli genç şehid düştü

  • 05 Aralık 2015
  • 735 kez görüntülendi.
Bıçaklı eylemde Siyonist Subayı yaralayan Filistinli genç şehid düştü

Batı Yaka’nın orta kesiminde bulunan Ramallah şehrinin batısında yer alan Abud köyü girişinde işgal askerlerine yönelik yapılan bıçaklı eylemde bir işgalci subay yaralanırken, olay yerinde bulunan diğer askerlerin ateş açması sonucu eylemi yapan Filistinli genç şehit edildi.

İşgal rejiminde yayın yapan 0404 haber sitesi konuyla ilgili haberinde, dün (4 Aralık Cuma) öğleden sonra Filistinli bir gencin Siyonist subaya bıçakla saldırıp boynundan yaraladığını, subayın yanında bulunan diğer askerlerin de eylemci gence ateş açarak ağır yaraladıklarını ve gencin daha sonra öldüğünü duyurdu.

Eylemi gerçekleştiren Filistinli genç işgal askerlerince şehit edildi

Siyonist medya kaynakları eylemin Siyonist Hallamish yerleşkesi yakınlarındaki Abud köyü girişinde meydana geldiğini ifade ettiler.

Saldırının ardından bölgeye çok sayıda asker gelirken, yaralı subay ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Haberi aynı formatta veren Maariv gazetesi ise eylemden sonra hastaneye kaldırılan subayın boğazından aldığı bıçak yarasının orta ve ağır arasında olduğunu kaydetti.


Eylemi gerçekleştiren Filistinli genç Abdurrahman Vecih El-Bergusi

Filistinli kaynaklar, eylemde şehit olan gencin Abdurrahman Vecih El-Bergusi olduğunu ve cesedinin hastaneye kaldırıldığını, işgalcinin cesedi teslim etme talebine hastane yönetiminin olumsuz yanıt verdiğini ve bunun üzerine işgal güçlerinin hastaneyi basma tehdidinde bulunduklarını söylediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.