Bir Grup Siyonist Yerleşimci, Bu Sabah Batı Yaka’da Bulunan Kefel Haris Beldesine Baskın Düzenledi

  • 12 Haziran 2015
  • 807 kez görüntülendi.
Bir Grup Siyonist Yerleşimci, Bu Sabah Batı Yaka’da Bulunan Kefel Haris Beldesine Baskın Düzenledi

Bir grup yahudi yerleşimcinin bugün sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın Selfit şehri yakınlarında bulunan tarihi Kefel Haris beldesine işgal askerlerinin himayesinde girip burada Telmud ayinleri yaptıkları bildirildi.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre, bugün sabah (12 Haziran Cuma) bölgeye gelen yahudi yerleşimcilerin güvenliğini sağlamak için kalabalık bir asker grubu da bölgeyi kuşatıp giriş ve çıkışları kontrol altına aldılar.

Kaynaklar, işgal askerlerinin bölgeyi askeri bölge ilan etmelerinin ardından Filistinli vatandaşların hareketlerini kısıtlarken, yahudi yerleşimcilerin sık sık Filistinlilerin aleyhinde slogan attıklarını ifade ettiler.

Tarihi yönden oldukça eski olan Kefel Haris beldesinde Yahudilerin peygamberlerine ait olduklarını iddia ettikleri gerçekte ise Müslümanlara ait birkaç türbe bulunuyor.
Yahudi yerleşimciler peygamberlerine ait olduğunu ileri sürdükleri türbeleri ziyaret ettikleri iddiasıyla baskınlar düzenledikleri Kefel Haris gibi Nablus’ta bulunan ve Hz. Yusuf’a ait olduğu iddia edilen türbeyi de sürekli basıp burada da tahrik edici davranışlarda bulunuyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.