Brezilya Devlet Başkanlığı Adayının Ölümüne Neden Olan Uçak Kazasına Pilot Hatasının Neden Olduğu Belirtildi…

  • 17 Ocak 2015
  • 798 kez görüntülendi.
Brezilya Devlet Başkanlığı Adayının Ölümüne Neden Olan Uçak Kazasına Pilot Hatasının Neden Olduğu Belirtildi…

Brezilya’da devlet başkanlığı seçimleri için aday gösterilen Eduardo Campos’un ölümüne neden olan uçak kazasına pilot hatasının neden olduğu belirtildi.

Eduardo Campos’u taşıyan küçük uçak ağustos ayında düşmüş, devlet başkanı adayının ölümü üzerine soruşturma başlatılmıştı.

Estado de S.Paulo gazetesinin haberine göre, Brezilya Hava Kuvvetleri’nin yürüttüğü beş aylık soruşturmanın raporu gelecek ay tamamlanacak. Raporun basına sızan bölümünde, pilot Marcos Martins’ın şiddetli yağış ve görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle Guaruja’daki askeri üsse inme denemesinin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine inmek için devam ettirdiği çabalarda peş peşe yanlışlıklar yaptığı, bunun da kazayı beraberinde getirdiği ifade edildi.

Pilotun, inme denemelerinde uçağın pozisyonu ve yer arasında bağlantı kuramayarak kafasının karışmış olabileceği belirtiliyor. Uçuş sırasında motorda herhangi bir sorun bulunmadığı tespit edildi.

Brezilya’da 5 Ekim’de yapılan devlet başkanlığı seçimleri için Brezilya Sosyalist Partisi’nden aday gösterilen Campos’u taşıyan uçak, 13 Ağustos’ta Rio de Janeiro’dan sahil kenti Guaruja’ya giderken Santos yakınlarında düşmüştü. Kazada, Campos ve beraberindeki beş kişi hayatını kaybetmişti.

Devlet başkanlığı seçimlerinde ise Campos’un yerine partisinden Genel Başkan Yardımcısı Marina Silva aday gösterilmişti. Silva seçimi kazanamadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.