Burucerdi: Amerika ve siyonist rejim, Ortadoğu’da tekfirci ve radikal grupların destekçisi

  • 18 Aralık 2017
  • 978 kez görüntülendi.
Burucerdi: Amerika ve siyonist rejim, Ortadoğu’da tekfirci ve radikal grupların destekçisi

İran İslami Şura Melcisi dış siyaset ve ulusal güvenlik konseyi başkanı, Endonezya meclisi üyesi ile Tahran’da bir araya gelerek yaptığı görüşmede, Amerika ve siyonist rejimin Ortadoğu’da tekfirci ve aşırı grupları destekleyerek bölgede gelişmelerini sağladığını söyledi.

Meclis Haber Ajansının bildirdiğine göre Alaeddin Burucerdi dün Endonezyalı milletvekili bayan Nur Hayati ile görüşmesinde bölgedeki krizlere işaretle, İslam dünyası düşmanlarının gerginlik, çatışma ve tefrika oluşturarak İslam ümmetinin gücünü zayıflatmaya ve Kudüs işgalci rejimi çevresinde güvenlik şeridi oluşturmaya çalıştığını söyledi.

Burucerdi Amerika başkanı Trump’ın Kudüs kentini siyonist rejimin başkenti olarak tanımasını eleştirerek, Filistin meselesinin İslam dünyasının en önemli konusu olduğunu, Amerika’nın akıldışı siyasetlerinin bu ülkenin inzivaya sürüklenmesine ve İslam ümmetinin vahdet ve direnişine sebep olduğunu söyledi.

İran İslami Şura meclisi dış siyaset ve ulusal güvenlik konseyi başkanı ayrıca İran ve Endonezya parlamentoları ve siyasi üst düzey yetkililerinin uluslararası ve İslami konferanslardaki sürekli görüşme ve diyaloglarına işaretle, İslam dünyası sorunlarını çözümlenmesini istedi.

Endonezya meclisi milletvekili de Endonezya ile İran arasındaki dostluk ilişkilerinin gelişmesi ve güçlenmesine vurgu yaparak, Endonezya parlamentosunun İran ile ilişkilerini geliştirmeyi olumlu karşıladığını belirtti.

Bayan Nur Hayati ayrıca İran İslam cumhuriyetinin uluslararası toplumlarda Arakanlı müslümanların katliamını kınaması ve terörizm ile mücadele çalışmalarını da takdir etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.