Caferi: Filistin, Lübnan, Irak ve Suriye halkı İran’a müteşekkirler…

  • 12 Mart 2015
  • 823 kez görüntülendi.
Caferi: Filistin, Lübnan, Irak ve Suriye halkı İran’a müteşekkirler…

İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, Filistin ve Lübnan’ın yanı sıra Irak ve Suriye’nin de İslam Devriminin etkisini vurguladıklarını ve bu konuda İran milletine kadirşinas olduklarını belirtti.

Caferi, Bilgeler Meclisinde yaptığı konuşmada, İmam Hamaney’in beyanatlarına göre İnkılap ve değerlerini korumanın İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nun en önemli görevi olduğunu, bu devrimi koruyacak tek gücün Muhafızlar Ordusu olması gerektiğini belirtti.
Caferi, İran’ın bölgesel ve küresel boyutları ve İslam İnkılabı’nın etkin rolünden söz etti, “Lübnan Hizbullah’ının Siyonist rejime karşı sergilediği direniş, İslam İnkılabı’nın mucizelerindedir”, ifadesini kullandı.
Tümgeneral Caferi, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordu komutanların desteği ve danışmanlığıyla, Irak’taki bazı bölgelerin IŞİD teröristlerinden temizlendiğine dikkat çekerek, bugün sadece Filistin ve Lübnan değil, Irak ve Suriye halkı da, İslam İnkılabı’nın etkin rolünü kabul ettiğini ve bu bağlamda, İran milletine teşekkür ettiklerini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.